hastane-odasi  sekerleme-susleme

 

  Heyecanınız tavan. Aylardır beklediğiniz gün geldi çattı. Belki de en heyecanlı gününüz bugün.  Artık bebeğinizi karşılamaya neredeyse dakikalar kaldı. Tüm yakınlarınız aile büyüklerinizde en az sizler kadar heyecanlı. Ve bu heyecanlı bekleyişin mekanı hastane odası. Gelin sizlere hastane odası nasıl süslenir, ne kadar öncesinden planını yapmak gerekir, neler olmazsa olmazdır biraz bu konuya değinelim.

 

sekerleme-susleme  cupcake-susleme

 

   Hastane odası konseptiniz şayet kafanızda oluştu ise; ya da önceden beri hayal ettiğiniz şeyler varsa bunu sadece hayata geçirmek kaldıysa 1- 0 öndesiniz demektir. Hele birde çevrenizde yakın zamanda doğum yapan arkadaşlarınız, ahbaplarınız da varsa fikir cümbüşü sizi bekliyor buna emin olabilirsiniz :) Artık hastane odalarında gösterişli sunum masaları hazırlanıyor. Bu işi hakkını vererek yapan iyi yerler var elbette fakat her bütçeye olmayabilir. Bu yüzden sizde bu işi dostlarınızdan yardım alarak beraber yapabilirsiniz. Hatta bu iş ile ilgilenicek bir yakınınız olursa daha da iyi olabilir. Çünkü sizin uğraşmaya haliniz kalmayacaktır. Araştırmaların önceden yapılması nereden ne alacağınızı bilmeniz ve sürekli not almanız doğumunuza yaklaşacağınız son günlerde ilaç gibi gelecektir.

 

bebek-yatak-susleme  ani-defteri

   

    Öncelikle konuklarınızı hediyesiz göndermeyin. Şık lavanta keseleri, mis kokulu sabunlar, pleksi aynadan bebeğinizin isminin yazılı olduğu hediyelikler veya anahtarlıklar gibi pek çok seçenek sizleri bekliyor. İlk olarak odanız için gerekli şey masa. Doğum yapacağınız hastane ile önceden görüşürseniz onlar size temin etmeniz konusunda yardımcı olacaktır. Üzerine şık bir masa örtüsü dantelden yada tülden süslemeler ile masa örtünüzü daha da şık hale getirebilirsiniz. Geleneklerimize göre doğumdan sonra şerbet dağıtmak adettendir. Bu yüzden masanızın üzerinde olmazsa olmaz şerbetlikler, şık sürahiler, lohusa şerbet kadehleri arzuya göre şık şamdanlarda kullanabilirsiniz. Hastanede ziyarete gelen konuklarınıza ikramlık çikolatalar, lokumlar, cupcakeler hazırlatabilirsiniz. Bu hazırlattığınız tadımlık yiyecekleri şık kutularda, aynadan tepsilerde, cupcake standların da veya sepetlerde sunabilirsiniz. Bu kadar tatlı yedikten sonra konuklarınız susayacaktır. Masada su bulundurmanız ve bunları bebeğinize özel isim tarih yada belirleyeceğiniz bir simse ile su şişesi etiketleri de diğer bir sunum alternatifidir.

 

konusma-balonlari   misafir-hediyelikleri

   

    Odanın içerisini rengarenk metalik balonlarla, ya da bebeğinizin baş harfinden oluşan folyo balonlar yıldız ve kalp balonlarla süslemeniz mümkündür. Yatak süslemelerinde ise sizin yatağınızda fiyonk ve tüllerden bir süsleme, bebeğinizin beşinde ise; isminin pleksi aynalardan yazılmış hali bir çerçeve içinde başucuna konulabilir. Sizi de süslemeden geçmeyelim. :) Loğusa terliksiz ve loğusa taçsız bir anne olmaz :)

 

hastane-odasi-kapi-susleme  bebekli-kapi-süsü

   

    Son olarak da bebeğiniz için bir anı defteri alın. Gelen konuklarınız bebeğiniz için güzel dileklerini yazmadan onları göndermeyin. Unutmadan ilk sayfalarını eşinize ve kendinize ayırın :) Şimdi den doğacak olan tüm bebeklerin vatana hayırlı birer birey olmalarını temenni ederiz.

 

Sağlıcakla Kalın :)