Menu
Sepetiniz

Silikon Mum Kalıbı

Rengarenk mumlar yapabileceğiniz, silikon mum kalıpları. İstediğiniz figürlerde mum yapmak için bazı hammaddelere ihtiyacınız olacaktır. Parafin, fitil, stearik asit(stearin) gibi malzemeler ile istediğiniz mumu yapabilir, silikon mum kalıbı içerisinde malzemeleriniz ile birleştirirseniz, istediğiniz figürdeki muma sahip olabilirsiniz. Mumunuz için hoş esanslar ekleyebilir, çeşitli boyalar ile mumunuzu renklendirebilirsiniz.

Parafin

Parafin mumun temel hammaddesidir. Petrolün bir yan ürünüdür. Mum yapımı dışında gıda, otomotiv, teksil gibi bir çok sektörde kullanılan bir malzemedir. Bir çok farklı kalitede üretilmektedir. Külçeler halinde satılır, eritilerek mum yapımında kullanılır.

Fitil

Fitil mumda en önemli ikinci malzemedir. Parafinin yanmasını sağlayan malzemedir. Genellikle pamuktan üretilir. mumlanmış ya da mumlanmamış olarak piyasada bulabilirsiniz.

Stearik Asit / Stearin

Stearik asit ya da stearin. Bu da önemli bir malzemedir parafine sertliği ve muma yanma ömrünü veren bir kimyasaldır. Yine parafin gibi çok geniş bir kullanım alanı ve farklı alanlar için farklı çeşitleri mevcuttur.

Eritme Kabı

Mum eritmede genelllikle benmari tekniği tercih edilir. Hem güvenli eritme, hem de mum kalitesi açısından en doğru tekniktir. Benmari, kabaca eritme kabını içinde sıcak su bulunan başka bir kabın içine yerleştirerek eritmektir.  Dış kaptaki su 70-80 C’ye kadar ısıtılır ve iç kaptaki parafinin erimesi sağlanır. Burada dikkat edilmesi gereken tüm eritme işlemi boyunca düzeneği kontrol altında tutmaktır. Suyun aşırı ısınıp kaynamamalı ve buharlaşıp bitmemelidir. Parafin 270 C’ye geldiğinde alev alır. Bu uyarıya dikkat etmenizi rica ediyoruz. İşleme başlamadan önce güvenlikle ilgili bölümümüzü dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Neleri eritme kabı olarak kullanabilirsiniz?

Piyasada “şapşak” adı verilen çelik ya da paslanmaz metal malzemeden yapılmış büyük maşrapalar bu amaçla satılmaktadır. İlgi duyanlar sitemizden temin edebilir. Fakat buna para harcamak istemezseniz. Eski büyük bir çezve, sosluk ya da çaydanlık da aynı işi rahatlıkla görmektedir.  Bir tencere içine yerleştirerek ocakta ya da elektrikli bir ısıtıcıda eritme işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Not: Tencereye su koymayı unutmayın ve güvenlik tedbirlerini elden bırakmayın.

Kalıp

Ve yine çok önemli bir malzeme. Muma formunu vermek için mutlaka bir kalıba ihtiyacımız var.  Kalıp konusu oldukça geniş bir konudur. Basitten zora kalıp tariflerini ilerleyen konularda işleyeceğiz.

Kalıp Ayırıcı

Kalıp ayırıcı. Kalıptaki mumu ayırmak için gereklidir. Bu iş için üretilmiş çeşitli kimyasallar piyasada mevcuttur. Bunların dışında muşamba cilası ya da  zeytin yağı da kullanılabilir. Hatta kişisel tavsiyemiz evde mum yaparken zeytinyağından şaşmayın.

Not: Yumuşak silikon kalıplarda, Teflon kaplı ya da çok düzgün yüzeye sahip kalıplarda ayırıcı gerekmeyebilir.

Mum Boyaları

Genellikle pigment dediğimiz boyalar tercih edilir. Tekstil ve gıda boyaları da alternatif olarak kullanılır. Hobi amaçlı mum yapımında pastel boyaları eritip parafine karıştırmak suretiyle renklendirenler de vardır. Biz mum için satılan pigment boyalardan kullanmanızı öneriyoruz. Bunlar çok kuvvetli boyalardır. Ortalama 100 gram boya ortalama bir ton parafini renklendirebilir.

Esans

Mumu kokulandırmak için esans ya da kokulu bitkisel yağlar kullanılır. Eritme işlemi gerçekleştikten sonra malzemeye eklenir. Miktarı tamamen mumunuzun ve kokulandırıcı malzemenizin özelliklerine göre ayarlanır. Kısacası deneme usulü.

Süsler

Ve tabi süsleme malzemeleri. İşin bu kısmı sizin yaratıcılığınız ve imkanlarınızla alakalıdır. Malzeme sonsuz, fikir sonsuz.

Stok Kodu: mum-51
1 (Bir) Şeklinde Silikon Mum Kokulu Taş Ve Sabun Kalıbı. Rengarenk mumlar, sabunlar ve kokulu taşlar yapabileceğiniz 1 rakamı şeklinde silikon kalıp. Silikon kalıp elastik ve yumuşak bir yapıya sahiptir. En kaliteli malzemeden yapılmış olan silikon kalıbın ölçüleri 6 cm X 3 cm X 1 cm (derinlik)..
19,90₺
Stok Kodu: mum-52
2 (İki) Şeklinde Silikon Mum Kokulu Taş Ve Sabun Kalıbı. Rengarenk mumlar, sabunlar ve kokulu taşlar yapabileceğiniz 2 rakamı şeklinde silikon kalıp. Silikon kalıp elastik ve yumuşak bir yapıya sahiptir. En kaliteli malzemeden yapılmış olan silikon kalıbın ölçüleri 6 cm X 4 cm X 1 cm (derinlik)..
19,90₺
Stok Kodu: mum-53
3 (Üç) Şeklinde Silikon Mum Kokulu Taş Ve Sabun Kalıbı. Rengarenk mumlar, sabunlar ve kokulu taşlar yapabileceğiniz 3 rakamı şeklinde silikon kalıp. Silikon kalıp elastik ve yumuşak bir yapıya sahiptir. En kaliteli malzemeden yapılmış olan silikon kalıbın ölçüleri 6 cm X 3.5 cm X 1 cm (derinlik..
19,90₺
Stok Kodu: Be-32
3'lü Beşgen Silikon Mum Tabanlık Kokulu Taş Ve Beton Kalıbı 29x8x1Cm. Rengarenk mumlar, sabunlar ve kokulu taşlar yapabileceğiniz üzerinde 3 tane mum koyabileceğiniz, 3'lü beşgen mum tabanlık silikon kalıp. Silikon kalıp elastik ve yumuşak bir yapıya sahiptir. En kaliteli malzemeden yapılm..
119,90₺
Stok Kodu: Be-31
3'lü Silikon Mum Tabanlık Kokulu Taş Ve Beton Kalıbı 30x6x1 Cm. Rengarenk mumlar, sabunlar ve kokulu taşlar yapabileceğiniz üzerinde 3 tane mum koyabileceğiniz, 3'lü mum tabanlık silikon kalıp. Silikon kalıp elastik ve yumuşak bir yapıya sahiptir. En kaliteli malzemeden yapılmış olan silik..
79,90₺
3'lü Silikon Mum Tabanlık Kokulu Taş Ve Sabun Kalıbı 30x6x1 Cm 3'lü Silikon Mum Tabanlık Kokulu Taş Ve Sabun Kalıbı 30x6x1 Cm
-43 %
Stok Kodu: mum-19
3'lü Silikon Mum Tabanlık Kokulu Taş Ve Sabun Kalıbı 30x6x1 Cm. Rengarenk mumlar, sabunlar ve kokulu taşlar yapabileceğiniz üzerinde 3 tane mum koyabileceğiniz, 3'lü mum tabanlık silikon kalıp. Silikon kalıp elastik ve yumuşak bir yapıya sahiptir. En kaliteli malzemeden yapılmış olan silikon ka..
45,90₺ 79,90₺
Stok Kodu: Mum-140
Partivitrini 3d Merdiven Silikon Mum Kalıbı 12x9x2.5 Cm. Üç boyutlu merdiven şeklinde silikon mum kalıbı. Kalıptan çıkan ürün ölçüsü 12 cm x 9 cm x 2.5 cm'dir. Mum yapımı haricinde şeker hamuru, kokulu taş, sabun, polyester ve beton şekillendirmede de kullanabilirsiniz. Kalıbın iç yüzeyi pürüzsüz pa..
79,90₺
Stok Kodu: mum-04
Ayıcıklı I Love You Silikon Mum Kokulu Taş Ve Sabun Kalıbı 7x4x8 Cm. Rengarenk mumlar, sabunlar ve kokulu taşlar yapabileceğiniz üzerinde şirin ayıcık figürü bulunan ve i love you yazısı olan silikon kalıp. Silikon kalıp elastik ve yumuşak bir yapıya sahiptir. En kaliteli malzemeden yapılmış ol..
79,90₺
Stok Kodu: mum-05
Ayıcıklı Silikon Mum Kokulu Taş Ve Sabun Kalıbı 5.5x5.5x8 Cm. Rengarenk mumlar, sabunlar ve kokulu taşlar yapabileceğiniz üzerinde şirin ayıcık figürü bulunan silikon kalıp. Silikon kalıp elastik ve yumuşak bir yapıya sahiptir. En kaliteli malzemeden yapılmış olan silikon kalıbın ölçüleri ..
79,90₺
Stok Kodu: Ço-102
Bebek Ve Ayıcık Figürlü Silikon Pasta ve Seker Hamuru Kalibi 7x4x1 cm Rengarenk dekoratif sabunlar, kokulu taslar veya pasta üzeri süslemeler yapabileceginiz üzerinde çesitli figürler seklinde silikon kalip. Silikon kalip elastik ve yumusak bir yapiya sahiptir, ürününüz içerisinden kolayca çikar. Yi..
26,90₺
Stok Kodu: mum-08
Beş Yapraklı Çiçek Silikon Mum Kokulu Taş Ve Sabun Kalıbı 4.5x4.5x1.5 Cm. Rengarenk mumlar, sabunlar ve kokulu taşlar yapabileceğiniz kenarlarıbeş yapraklı yonca silikon kalıp. Silikon kalıp elastik ve yumuşak bir yapıya sahiptir. En kaliteli malzemeden yapılmış olan silikon kalıbın ölçüleri 4...
19,90₺
Beşgen Prizma Silikon Mum Kalıbı 7x7x11 Cm
-15 %
Stok Kodu: mum-147
Partivitrini Beşgen Prizma Silikon Mum Kalıbı 7x7x11 Cm. Beşgen şeklinde prizma figürlü mum kalıbı. Kalıptan çıkan ürün ölçüsü 7 cm x 7 cm x 11 cm (yükseklik)'dir. Mum yapımı haricinde şeker hamuru, kokulu taş, sabun, polyester ve beton şekillendirmede de kullanabilirsiniz. Kalıbın iç yüzeyi pürüzsü..
109,90₺ 129,90₺
Boğumlu Çubuk Silikon Mum Kalıbı 23x3x2.5 Cm Boğumlu Çubuk Silikon Mum Kalıbı 23x3x2.5 Cm
-13 %
Stok Kodu: cbkmum1002
Uzun çubuk şeklinde mum kalıbı ile yeni trend mum modeli yapabilirsiniz. Mum kalıbından çıkacak mum ölçüsü 23 cm (uzunluk) x 3 cm (kalınlık) x 2.5 cm(derinlik) şeklindedir. Mum kalıbından çakacak olan ürün ayakta durabilir şekilde olacaktır...
69,90₺ 79,90₺
Stok Kodu: mum-158
Bulut Silikon Mum Kalıbı 10x6x2 Cm. Bulut şeklinde mum kalıbı. Kalıptan çıkan ürün ölçüsü 10 cm x 6 cm x 2 cm (yükseklik)'dir. Mum yapımı haricinde şeker hamuru, kokulu taş, sabun, polyester ve beton şekillendirmede de kullanabilirsiniz. Kalıbın iç yüzeyi pürüzsüz parlaktır. Kalıp içerisinden ü..
39,90₺
Stok Kodu: glt-1001
Büyük Galata Kulesi Kokulu Taş- Şeker Hamuru-Polyester Silikon Kalıp. 24 cmx7,5 cm boyutlarında silikon kalıbı şeker hamuru ve hediyelik obje yapımında kullanabilirsiniz. Üzerinde Galata ve İstanbul yazısı mevcuttur. Yumuşak dokulu silikon sayesinde objelerinizi kolayca ve düzgün şekilde çıkara..
349,00₺
Stok Kodu: mum-122
Büyük Kabak Silikon Mum Kalıbı 13x13x6 Cm. Büyük bal kabağı şeklinde mumlar yapabileceğiniz silikon mum kalıbı. 1. Sınıf kaliteli mum kalıbından mumlarınızı rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Kalıptan çıkan mum ölçüleri 13 cm x 13 cm x 6 cm'dir...
149,90₺
Stok Kodu: mum-119
Buzdağı Silikon Mum Kalıbı 11x5.5x5 Cm. Buzdağı şeklinde mumlar yapabileceğiniz silikon mum kalıbı. 1. Sınıf kaliteli mum kalıbından mumlarınızı rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Kalıptan çıkan mum ölçüleri 11 cm x 5.5 cm x 5 cm'dir...
99,90₺
Stok Kodu: mum-153
Partivitrini Calm (Sakin) Silikon Mum Kalıbı 15x4x2.5 Cm. Üzerinde üç boyutlu Calm (sakin) yazılı dikdörtgen mum kalıbı. Kalıptan çıkan ürün ölçüsü 15 cm x 4 cm x 2.5 cm (yükseklik)'dir. Mum yapımı haricinde şeker hamuru, kokulu taş, sabun, polyester ve beton şekillendirmede de kullanabilirsiniz. Ka..
49,90₺
Çapraz Dörtgenler Çubuk Silikon Mum Kalıbı 23x3x2.5 Cm Çapraz Dörtgenler Çubuk Silikon Mum Kalıbı 23x3x2.5 Cm
-13 %
Stok Kodu: cbkmum1005
Çapraz şeklinde dikdörtgenlerden oluşan uzun çubuk mum kalıbı ile yeni trend mum modeli yapabilirsiniz. Mum kalıbından çıkacak mum ölçüsü 23 cm (uzunluk) x 3 cm (kalınlık) x 2.5 cm(derinlik) şeklindedir. Mum kalıbından çakacak olan ürün ayakta durabilir şekilde olacaktır...
69,90₺ 79,90₺
Stok Kodu: mum-14
Çifte Kalpler Silikon Mum Kokulu Taş Ve Sabun Kalıbı 5x5.5x5.5 Cm. Rengarenk mumlar, sabunlar ve kokulu taşlar yapabileceğiniz çifte kalpler şeklinde silikon kalıp. Silikon kalıp elastik ve yumuşak bir yapıya sahiptir. En kaliteli malzemeden yapılmış olan silikon kalıbın ölçüleri 5 cm..
34,90₺
Stok Kodu: Mum-141
Partivitrini Dalgalı Buzdağı Silikon Mum Kalıbı 12x6x3 Cm. S Şeklinde dalgalı buzdağı şeklinde silikon mum kalıbı. Kalıptan çıkan ürün ölçüsü 12 cm x 6 cm x 3 cm'dir. Mum yapımı haricinde şeker hamuru, kokulu taş, sabun, polyester ve beton şekillendirmede de kullanabilirsiniz. Kalıbın iç yüzeyi pürü..
89,90₺
Stok Kodu: mum-162
Davut Heykeli Büstü Silikon Mum Kalıbı 7x8.5x12 Cm. Davud heykeli sütunu şeklinde mum kalıbı. Kalıptan çıkan ürün ölçüsü 7 cm x 8.5 cm x 12 cm (yükseklik)'dir. Mum yapımı haricinde şeker hamuru, kokulu taş, sabun, polyester ve beton şekillendirmede de kullanabilirsiniz. Kalıbın iç yüzeyi pürüzs..
169,90₺
Stok Kodu: mum-24
Dikdörtgen Canım Annem Silikon Mum Kokulu Taş Ve Sabun Kalıbı 7x4x2 Cm. Rengarenk mumlar, sabunlar ve kokulu taşlar yapabileceğiniz canım annem silikon kalıp. Silikon kalıp elastik ve yumuşak bir yapıya sahiptir. En kaliteli malzemeden yapılmış olan silikon kalıbın ölçüleri 7 cm X 4 cm X 2 cm (..
19,90₺
Stok Kodu: mum-25
Dikdörtgen Canım babam Silikon Mum Kokulu Taş Ve Sabun Kalıbı 7x4x2 Cm. Rengarenk mumlar, sabunlar ve kokulu taşlar yapabileceğiniz canım babam silikon kalıp. Silikon kalıp elastik ve yumuşak bir yapıya sahiptir. En kaliteli malzemeden yapılmış olan silikon kalıbın ölçüleri 7 cm X 4 cm X 2..
19,90₺
Stok Kodu: mum-91
Dikdörtgen Silikon Mum Kokulu Taş Ve Sabun Kalıbı 7x5x2 Cm. Dikdörtgen şeklinde mumlar, kokulu taşlar ve sabunlar yapabileceğiniz, 1. sınıf kalitede silikon kalıp. Ürün yumuşak bir yapıya sahiptir. İçerisinden malzemenizi rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Ölçüleri 7 cm x 5 cm x 2 cm 'dir..
24,90₺
Stok Kodu: mum-13
Facebook Like Silikon Mum Kokulu Taş Ve Sabun Kalıbı 5x3.5x7.5 Cm. Rengarenk mumlar, sabunlar ve kokulu taşlar yapabileceğiniz facebook like şeklinde silikon kalıp. Silikon kalıp elastik ve yumuşak bir yapıya sahiptir. En kaliteli malzemeden yapılmış olan silikon kalıbın ölçüleri 5 cm X 3...
34,90₺
Stok Kodu: mum-155
Partivitrini Fancy (Süslü) Silikon Mum Kalıbı 15x4x2.5 Cm. Üzerinde üç boyutlu Fancy (süslü) yazılı dikdörtgen mum kalıbı. Kalıptan çıkan ürün ölçüsü 15 cm x 4 cm x 2.5 cm (yükseklik)'dir. Mum yapımı haricinde şeker hamuru, kokulu taş, sabun, polyester ve beton şekillendirmede de kullanabilirsiniz. ..
49,90₺
Stok Kodu: mum-152
Partivitrini Fuck (Kahretsin) Silikon Mum Kalıbı 15x4x2.5 Cm. Üzerinde üç boyutlu Fuck (kahretsin) yazılı dikdörtgen mum kalıbı. Kalıptan çıkan ürün ölçüsü 15 cm x 4 cm x 2.5 cm (yükseklik)'dir. Mum yapımı haricinde şeker hamuru, kokulu taş, sabun, polyester ve beton şekillendirmede de kullanabilirs..
49,90₺
Stok Kodu: mum-16
Gelin ve Damat pastalı Kalpli Silikon Mum Kokulu Taş Ve Sabun Kalıbı 4,5x5,5x7,5 Cm. Rengarenk mumlar, sabunlar ve kokulu taşlar yapabileceğiniz gelin ve damat pastalı kalpli silikon kalıp. Silikon kalıp elastik ve yumuşak bir yapıya sahiptir. En kaliteli malzemeden yapılmış olan silikon kalıbı..
34,90₺
Gösterilen: 1 ile 30 arası, toplam: 102 (4 Sayfa)