Kadın içerisinde derin anlamları barından kelime. Hazırlayan, sunan, bakan çalışan, seven, yediren, içeren ve dahası …

 

    Kadınlar günü her yıl 8 Mart’ta kutlanır. Uluslar arası kutlanan bir gün olarak ilan edilmiştir. 8 Mart Dünya Kadınlar günü ilk olarak 1921 yılında kutlanmıştır. O tarihinden sonrada kutlanmaya devam etmiştir.

 

    Artık toplumumuzda neredeyse kadınların tümü çalışıyor. Daha çok emek harcıyor. Ve artık kadınların üzerinde her anlamda daha fazla yük var. Evli çalışan üstelik birde çocuğu olan kadının gündelik hayatı oldukça yoğun geçiyor. İşte buda kadınları her anlamda emekçi yapıyor. Yıllar öncesine gidelim mesela, yıllar önce annelerimiz, büyüklerimiz, teyzeler, nineler köylerde, tarlada sabahın bir köründe kalkar güneş batana kadar hiç durmadan çalışır. Hoş çok da uzağa gitmemek lazım günümüzde hala iç ve doğu kesimlerde köylerde mevcut aynı durum. Hal böyle iken kadınlara ait böyle bir emekçi kadınlar gününün olması, kadınları unutmamak onları anmak güzel bir durum.

 

    Bir kadın için evlenmek, düzenli bir hayat ve çocuk sahibi olmak ne kadar hayallerini süslese de meşaketli bir yol olduğu da aşikar. İsteme, nişan, düğün hazırlıkları ve hamilelik heyecanı. Evlilik hazırlıklarında en çok önem verilmesi gereken kısım detaylardır. Detaylar söz, nişan ve düğün günlerinin özelliklede kadınlar için en anlamlı en küçük mutluluklardır. Bunlar için önereceğimiz misafirlerinize ufak hediyelikler, pasta süsleriniz, istemede çikolata üzerine size ait baş harflerinizden oluşan yada o günün tarihi yazılı küçük detaylar, şık yüzük yükselticileri, aynalı ve taşlı söz tepsileri, konuşma balonları, kokulu taşlar, özel gününüze anlam katacak kokulu sabunlar şık kutularda sevdiklerinize ve misafirlerinize özel gününüzün anısı olarak sunabileceğiniz alternatifler arasında.

 

    Doğum heyecanınızda, baby shower partilerinizde, bebek mevlidlerin de yine gelen konuklarınıza ikram edeceğiniz losa şerbeti kadehlerinde losa şerbetleri, limonatalar ile misafirlerinizin damaklarında tat bırakın. Pleksi aynalı ürünler ile bebek odalarınızı, hastane odasını kapı süsleri ile süsleyebilirsiniz. Çikolata ikramlarınızı farklı hale getirmek için çikolataların üzerine pleksi aynadan bebeğinizin ismini yazdırabilirsiniz.

 

    Kadınlar artık her alanda üreten, çalışan, toplumun değer yargılarına inat dim dik ayakta duran birey olmalıdır. Bizde kadınlarımızı unutmadık. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel 2 kişiye çekilişle cüzdan, takı askısı ve bileklik hediye ediyoruz. Tüm takipçilerimizi yarışmamıza bekliyoruz.ve tüm emekçi kadınlarımızın kadınlar gününü kutlarız.